Yhteystiedot

KAINUUN  VAPAA-AJANKALASTAJAT RY 2020

tiedot päivitetty 28.1.2020

22 jäsenseuraa. Jäseniä noin 800.
Piirin tili: Säästöpankki Optia FI91 4600 0010 6054 48
y-tunnus: 2023976-4
internet-sivut: www.kainuunvapaa-ajankalastajat.fi
sähköposti: m.toiviainen@pp.inet.fi

PIIRIN TOIMITILAN KÄYNTIOSOITE:
Asemakatu 2, 87100 KAJAANI (Kajaanin kaupungin Nuppa-nuorisotila)

PUHEENJOHTAJA:
Mikko Toiviainen, Kajaanintie 80A 88380 MIESLAHTI (Somervaaran Eränkävijät ry)
p. 0400 690 025, m.toiviainen@pp.inet.fi

VARAPUHEENJOHTAJA:
Matti Kulju, Sudenpolku 13 B15, 87300 KAJAANI (Hevossuon Erä ry)
p.050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

SIHTEERI:
Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 044 505 1147, jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

TALOUDENHOITAJA:
Matti Karppinen, Viittatie 8 D19 87250 Kajaani
p. 045 870 7023, amktaloushallinto@gmail.com

TIEDOTTAJA/MATKAILUVASTAAVA:
Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 Kajaani (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p.044 505 1147, jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

INTERNET SIVUJEN YLLÄPITO:
Jussi Voutilainen, Sammaltie 14, 87830 NAKERTAJA (Survarit ry)
(myös kilpailutulokset) p. 050 412 6732, jk.voutila@gmail.com

PIIRIHALLITUS 9 (+9)
Varsinaiset jäsenet: (Varajäsenet)

Veijo Lipponen , Lohenpyrstö 24 , 87700 KAJAANI (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 050 546 8314 veijo.lipponen@luukku.com
varaj.(Markus Heikkinen) Kuurnantie 78, 87200 KAJAANI (Kajaanin Perhokerho ry) p. 045 7880 1465 markus.heikkinen@pp5.inet.fi

Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 044 505 1147 jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi
varaj.(Teuvo Kovanen), Kotilahdentie 29, 87930 SALMIJÄRVI (Kajaanin.Kalastus-
p. 040 750 4524, teuvo.o.kovanen@gmail.com kerho.ry)

Jorma Mikkonen, Talvitie 11, 87500 KAJAANI ( Kajaanin Perhokerho ry)
p. 040 867 8594 jorma.mikko@luukku.com
varaj. (Martti Mulari), Sienirinne 1, 87500 KAJAANI (Kajaanin Perhokerho ry)
p. 050 034 0647, martti.mulari55@gmail.com

Jouni Ruuskanen , Valmuskankuja 10, 87500 KAJAANI (Kontiomäen Kiisken-
p.040 090 5344, jouni.ruuskanen50@gmail.com kiskojat ry)
varaj. (Jani Pyykkönen) Joutsenpolku 6, 87250 KAJAANI (Kontiomäen
p.044 258 5538, jpyykkonen@gmail.com Kiiskenkiskojat ry)

Risto Rautiainen , Loikkalantie 35, 87950 KULUNTALAHTI (Survarit ry)
p. 050 411 6068. risto.rautiainen5@hotmail.com
varaj. (Eino Haapamäki) Oksatie 1, 87250 KAJAANI (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 050 030 3997

Tero Karppinen, Mustikkatie 32, 88900 KUHMO (Kuhmon Kalamiehet ry)
p.0400 226 158 , tero.karppinen@pp.inet.fi
varaj.(Petri Forsblom) Autioniementie 73 88900 KUHMO (Kuhmon Kalamiehet ry)
p. 046 551 9750, foba1972@gmail.com

Jouni Lukkari, Mökkipolku 39, 87900 KAJAANI (Somervaaran Eränkävijät ry)
p.044 777 1201, myyntipalvelu.j.lukkari@kajaani.net
varaj. (Risto Rojo), Nuottakuja 6 B7, 87700 KAJAANI (Somervaaran Eränkävijät ry)
p. 040 018 1259

Reino Okkonen, Katajatie 7 A2, 88610 VUOKATTI (Sotkamon Kalamiehet ry)
p.050 384 5905, reino.okkonen@gmail.com
varaj.(Osmo Kokkonen) Makkosentie 42 B2, 88600 SOTKAMO (Sotkamon Kalamiehet ry). p.040 533 9610, osmo.p.kokkonen@gmail.com

Matti Kulju, Sudenpolku 13 B15, 87300 KAJAANI ( Hevossuon Erä ry)
p. 050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi
varaj. (Unto Sorsa ) Mainuantie 433 87700 KAJAANI (Hevossuon Erä ry)
p. 0400 946 559, untoliisa@gmail.com

NUORISOJAOSTO: (1+4)
Yhteyshenkilö: Matti Kulju p.050 369 7667 Kajaani

KALAKUMMIJAOSTO: (1+20)
Yhteyshenkilöt: Veijo Lipponen p.050 546 8314 Kajaani
Martti Mulari p.050 034 0647 Kajaani

KILPAILUJAOSTO: (1+4)
Yhteyshenkilö: Risto Rautiainen p.050 411 6068 Kajaani
Pilkki: Petri Forsblom p.046 551 9750 Kuhmo
Rantaonki: Kauko Väänänen p.044 364 6467 Kajaani
Vetouistelu: Kari Haverinen p.040 969 7509 Kajaani
Perhokalastus: Markus Heikkinen p.045 7880 1465 Kajaani

PIIRIN KALATALOUSALUEIDEN EDUSTAJAT :

OULUJÄRVI: Juha Väisänen p. 044 274 9557
juhavai@icloud.com
Matti Kulju p. 050 369 7667
matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

SOTKAMO: Tatu Paavola p. 050 582 9968
paavolatatu@gmail.com
Osmo Kokkonen p. 040 533 9610
osmo.p.kokkonen@gmail.com

KUHMO: Tero Karppinen p. 0400 226 158
tero.karppinen@pp.inet.fi
Petri Forsblom p. 046 551 9750
foba1972@gmail.com

SUOMUSSALMI: Antti Holappa p. 040 762 3079, anttiholappa@hotmail.com
Eero Pöllänen p. 040 578 1651
harjula79@gmail.com

EMÄJOKI: Matti Kulju p. 050 369 7667
matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi
Simo Yli-Lonttinen p. 050 585 9459
ekokosket@gmailcom

Vipuvoimaa EU:lta Euroopan Unioni