Yhteystiedot

KAINUUN  VAPAA-AJANKALASTAJAT RY

tiedot päivitetty 17.12.2018

12.11.2018:  22 jäsenseuraa. Jäseniä n.800.
piirin tili: Säästöpankki Optia FI91 4600 0010 6054 48
y-tunnus: 2023976-4
internet-sivut: www.kainuunvapaa-ajankalastajat.fi
sähköposti: jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

PIIRIN  TOIMINTA TILAN KÄYNTIOSOITE:
Asemakatu 2, 87100 KAJAANI (Kajaanin kaupungin Nuppa-nuorisotila)

PUHEENJOHTAJA:
Mikko Toiviainen, Kajaanintie 80A, 88380 MIESLAHTI,(Somervaaran Eränkävijät ry)
p. 0400 690 025, m.toiviainen@pp.inet.fi

VARAPUHEENJOHTAJA:
Matti Kulju, Sudenpolku 13 B15, 87300 KAJAANI, (Hevossuon Erä ry)
p.050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

SIHTEERI:
Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI, (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 044 505 1147, jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

TALOUDENHOITAJA:
Matti Karppinen, Viittatie 8 D19, 87250 KAJAANI, (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 045 870 7023, amktaloushallinto@gmail.com

TIEDOTTAJA/MATKAILUVASTAAVA:
Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI, (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 044 505 1147, jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

INTERNET SIVUJEN YLLÄPITO:
Juha Väisänen, Lehtikankaantie 31, 87500 KAJAANI, (Kajaanin Perhokerho ry) (myös kilpailutulokset)
p. 044 274 9557, juhavai@icloud.com

Jussi Voutilainen, Survarit, p.0504126732, jk.voutila@gmail.com

 

PIIRIHALLITUS   9 (+9)

Varsinaiset jäsenet: (Varajäsenet)

Veijo Lipponen, Lohenpyrstö 24 , 87700 KAJAANI, (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 050 546 8314, veijo.lipponen@luukku.com

varaj. Markus Heikkinen, Kuurnantie 78, 87200 KAJAANI, (Kajaanin Perhokerho ry)
p. 045  7880 1465, markus.heikkinen@pp5.inet.fi

Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI, (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 044 505 1147, jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

varaj. Teuvo Kovanen, Kotilahdentie 29, 87930 SALMIJÄRVI, (Kajaanin.Kalastuskerho ry)
p. 040 750 4524, teuvo.o.kovanen@gmail.com

Jorma Mikkonen, Talvitie 11, 87500 KAJAANI, ( Kajaanin Perhokerho ry)
p. 040 867 8594, jorma.mikko@luukku.com

varaj. Sami Tervo, Kuusitie 16, 88600 SOTKAMO, (Hillside Anglers ry)
p.044 286 3572, sinttivintturi@gmail.com

Jouni Ruuskanen,  Valmuskankuja 10, 87500 KAJAANI, (Kontiomäen Kiiskenkiskojat ry)
p.040 090 5344, jouni.ruuskanen50@gmail.com

varaj. Jani Pyykkönen, Joutsenpolku 6, 87250 KAJAANI, (Kontiomäen Kiiskenkiskojat ry)
p.044 258 5538, jpyykkonen@gmail.com

Risto Rautiainen, Loikkalantie 35, 87950 KULUNTALAHTI, (Survarit ry)
p. 050 411 6068, risto.rautiainen5@hotmail.com

varaj. Eino Haapamäki, Oksatie 1, 87250 KAJAANI, (Kajaanin Kalastuskerho ry)
p. 050 030 3997

Tero Karppinen, Mustikkatie 32, 88900 KUHMO, (Kuhmon Kalamiehet ry)
p.0400 226 158, tero.karppinen@pp.inet.fi

varaj.Petri Forsblom, Autioniementie 73, 88900 KUHMO, (Kuhmon Kalamiehet ry)
p. 046 551 9750, foba1972@gmail.com

Jouni Lukkari, Mökkipolku 39, 87900 KAJAANI, (Somervaaran Eränkävijät ry)
p.044 777 1201, myyntipalvelu.j.lukkari@kajaani.net

varaj. Risto Mankinen, Suksikatu31. 87150 KAJAANI, (Somervaaran Eränkävijät ry)
p.050 533 1781, risto.mankinen@luukku.com

Tatu Paavola,  Varsitie 9 C9, 88610 VUOKATTI, (Hillside Anglers ry)
p.050 582 9968, paavolatatu@gmail.com

varaj. Reino Okkonen, Katajatie 7 A2, 88610 VUOKATTI, ( Sotkamon Kalamiehet ry)
p. 050 384 5905, reino.okkonen@gmail.com

Matti Kulju, Sudenpolku 13 B15, 87300 KAJAANI, ( Hevossuon Erä ry),
p. 050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

varaj. Unto Sorsa, Mainuantie 433  87700 KAJAANI, (Hevossuon Erä ry)
p. 0400 946 559, untoliisa@gmail.com

 

NUORISOJAOSTO: (1+4)

Yhteyshenkilö: Matti Kulju, p.050 369 7667, Kajaani

 

KALAKUMMIJAOSTO: (1+20)

Yhteyshenkilö: Veijo Lipponen, p.050 546 8314, Kajaani

  

KILPAILUJAOSTO: (1+4)

Yhteyshenkilö: Risto Rautiainen, p.050 411 6068, Kajaani
Pilkki: Reino Okkonen, p.050 384 5905, Sotkamo
Rantaonki: Kauko Väänänen p.044 364 6467, Kajaani
Vetouistelu: Jouni Lukkari, p.044 777 1201, Kajaani
Perhokalastus: Markus Heikkinen, p.045 7880 1465, Kajaani

 

PIIRIN KOKOUSEDUSTAJAT KAINUUN KALATALOUSALUEISSA :

OULUJÄRVI:
Juha Väisänen,  p. 044 274 9557, juhavai@icloud.com
Matti Kulju,  p. 050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

SOTKAMO:
Tatu Paavola, p. 050 582 9968, paavolatatu@gmail.com
Osmo Kokkonen, p. 040 533 9610, osmo.p.kokkonen@gmail.com

KUHMO:
Tero Karppinen, p. 0400 226 158, tero.karppinen@pp.inet.fi
Petri Forsblom, p. 046 551 9750, foba1972@gmail.com

SUOMUSSALMI:
Antti Holappa, p. 040 762 3079, anttiholappa@hotmail.com
Eero Pöllänen, p. 040 578 1651, harjula79@gmail.com

EMÄJOKI:
Matti Kulju, p. 050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi
Simo Yli-Lonttinen, p. 050 585 9459, simo.yli-lonttinen@kainuunetu.fi

Vipuvoimaa EU:lta Euroopan Unioni