Seurat

Jäsenseurat 2019

Hevossuon Erä ry

Puheenjohtaja Matti Kulju, SUDENPOLKU 13 B 15, 87300 Kajaani
050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

 

Hillside Anglers ry

www.hillsideanglers.com
Puheenjohtaja Sami Tervo, 
Kuusitie 16, 88600 Sotkamo
044 2863572, sinttivintturit@gmail.com

Sihteeri Jyri Immonen, Riivalinkuja 1 d 1, 88100 Vuokatti
040 9609660, jyriimmonen@gmail.com

 

Hyryn Vapakalastajat ry

Puheenjohtaja Toivo Heikkinen, Kypärävaarantie 21 89400 Hyrynsalmi
(08) 746 162, 040 311 4772, toivo.heikkinen@luukku.com

Sihteeri Jorma Heikkinen, Lohitie 27, 89400 Hyrynsalmi
045-1112007

 

Kainuun Erä- ja Kalakaverit ry

Puheenjohtaja Jarmo Pajari, Uitontie 14 B15, 87200 Kajaani
0400 734 985, jarkko.pajari@gmail.com

Sihteeri Matti Pöllänen, Erätie 18 E44, 87200 Kajaani
044 071 0019, mazzanal@gmail.com

 

Kajaanin Kalastuskerho ry

Puheenjohtaja Matti Kulju, Sudenpolku 13 B 15, 87300 Kajaani
050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

Sihteeri Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 Kajaani
044 291 8163, jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

 

Kajaanin Metsäveikot ry

Puheenjohtaja Teuvo Suutari, Pihkapolku 11, 87500 Kajaani
040 541 3254

Sihteeri Susanna Sonny, Pitkostie 2, 87250 Kajaani
050 518 7016, kajaaninmetsaveikot@gmail.com

 

Kajaanin Perhokerho ry

www.perhokerho.kajaani.net
Puheenjotaja Kimmo Virtanen, Kuurnantie 79, 87200 Kajaani
040 734 3609, kimmo.virtanen@ely-keskus.fi

Sihteeri Juha Väisänen, Lehtikankaantie 31 as 1, 87500 Kajaani
044 274 9557,  juhavai@icloud.com

Jäsenasiat: Markus Heikkinen, Kurnantie 78, 87200 Kajaani
045 7880 1465, markus.heikkinen@pp5.inet.fi

 

Kajaanin Vetouistelijat ry

www.kajaaninvetouistelijat.fi
Puheenjohtaja Kari Haverinen, Kullervonkaari 39, 87950 Kuluntalahti0
40 969 7509, kari.haverinen@viesti.net

Sihteeri Hanna Kopsa, Niilonkatu 6 c10, 87200 Kajaani
050 591 1983, hanna.kopsa@pp.inet.fi

 

Kajaanin VR:n Kalamiehet ry

Puheenjohtaja Ismo Saari, Peiponpolku 14, 87400 Kajaani
040 073 0606, ismo.saari@hotmail.com

Sihteeri Esa Heikkinen, Pakkaajankatu 21 as.2, 87150 Kajaani
0400 926 530, korvenhenki@gmail.com

 

Kalevalan Taimen ry

www.kalevalantaimen.net
Puheenjohtaja Keijo Kilponen,
Pekinttie 990, 88900 Kuhmo
0400175562, keijo.kilponen@kuhmo.net

Sihteeri Vesa Rantanen, Palolammentie 46, 88760 Iivantiira
0400727561, vesa.rantanen@kuhmo.net

 

Kettukallion Erä ry

Puheenjohtaja Juha Kovalainen, Sormustie 2 a,  87700 Kajaani
(08)  613 3591, 050 567 7180, juha.kovalainen@kajaani.fi

Sihteeri Eero Komulainen, Sudenpolku 11 a  9, 87300 Kajaani
0400 193 911, eekomul@suomi24.fi

Kontiomäen Kiiskenkiskojat ry

Puheenjohtaja Jani Pyykkönen, Joutsenpolku 6, 87250 Kajaani
044 258 5538, jpyykkonen@gmail.com

Sihteeri Jouni Ruuskanen, Valmuskankuja 10, 87500 Kajaani
040 090 5344, jouniruuskanen50@gmail.com

 

Koutaniemen Metsäsätysseura

Puheenjohtaja Urho Tervonen, Sokatie 1, 87100 Kajaani
(08)  626 117, 040 570 2330, urho.tervonen@kajaani.net

Sihteeri Mika Sirviö, Venäjänniementie 24, 87100 Kajaani
050 599 0524, mika.sirvio@kajaani.net

 

Kuhmon Kalamiehet ry

Puheenjohtaja Tero Karppinen, Mustikkatie 32, 88900 Kuhmo
0400 226 158, tero.karppinen@pp.inet.fi

Sihteeri Matti Moilanen, Kurikkaniementie 115, 88900 Kuhmo
0400 496 807, kuhmonkalamiehet@gmail.com

 

Kuhmon Perhokalastajat ry

Puheenjohtaja Timo Mäkisalo, Urheilukatu 17, 88900 Kuhmo
040 508 1569, timo.makisalo@gmail.com

Sihteeri Tapani Huotari, Pitkospolku 10, 88900 Kuhmo
0440 887 743, tapani.huotari@pp.inet.fi

 

Kuivajärven Eräkävijät ry

Puheenjohtaja Tommi Niskanen, Hulkonniementie 6, 89800 Suomussalmi kk
040 555 639, tommi.niskanen@k-supermarket.fi

Sihteeri Mika Karhunen, Koutaniementie 753, 87800 Kajaani
040 838 7913, mika.karhunen83@gmail.com

 

Puolangan Pystypilkkijät ry

Puheenjohtaja Rauno Oikarinen, Kyöstinpolku 6, 89200 Puolanka
0400 197847

Sihteeri Reijo Heikkinen, Valkamankuja 4, 89200 Puolanka
040 744 5369, reijo.a.heikkinen@hotmail.com

 

Somervaaran Eränkävijät ry

www.somervaara.com
Puheenjohtaja Mikko Toiviainen,
Ahjotie 1, 95200 Simo
0400 690 025, m.toiviainen@pp.inet.fi

Sihteeri Sari Kettunen, Kajaanintie 80A, 88380 Mieslahti
040 869 9750, sarijohanna.kettunen@pp.inet.fi

 

Sotkamon Kalamiehet ry

Puheenjohtaja Osmo Kokkonen, Makkosentie 42 B2, 88600 Sotkamo
040 533 9610, osmo.p.kokkonen@gmail.com

Sihteeri Reino Okkonen, Katajatie 7 A2, 88610 Vuokatti
050 384 5905, reino.okkonen@gmail.com

 

Suomussalmen Perhokalastajat ry

Puheenjohtaja Antti Holappa, Säröspinontie 5, 89600 Suomussalmi
040 7623079, anttiholappa@hotmail.com

Sihteeri Kimmo Laine, Viitostie 186, 89600 Suomussalmi
040 727 3986, kimmo.laine.114@gmail.com

 

Survarit ry

Puheenjohtaja Risto Rautiainen, Loikkalantie 35, 87950 Kuluntalahti
050 4116068, risto.rautiainen5@hotmail.com

Sihteeri Merja Väänänen, Avaintie 8, 87700 Kajaani
050 351 1793, merja.vaananen53@gmail.com

 

Vuokin Erämiehet ry

Puheenjohtaja Hannu Rautiainen, Rasintie 4, 87830 Nakertaja
040 545 6172, hannu.rautiainen@metso.com

Sihteeri Olavi Kovalainen, Kovalantie 3 a, 89830 Ala-Vuokki
040 531 7026, vokovalainen@gmail.com

Vipuvoimaa EU:lta Euroopan Unioni